12u Tournament Schedule Page


All Matches Played Indoors on the AIR-CONDITIONED courts at

Monroe Sports Center

4 Farrington Blvd, Monroe, NJ 08831


 

12 & Under Division

Rosters

12u

4 teams, 26 players
Breakpoint 7 players
Name Grade Uniform # Payment Current Season Notes Needs New
Uniform
Khushi Faldu No
Agastya Kapoor No
Lada Labas No
Shannon Lam No
David Laverde No
Erik Pilisek No
Lukas Selassie No
Game Set Match 7 players
Name Grade Uniform # Payment Current Season Notes Needs New
Uniform
Leif Emery No
Sophia Holod No
Ava Li No
Chantajah Mills No
Bassil Touban No
Jeffrey Yang No
Jesse Yang No
Lucky Strings 6 players
Name Grade Uniform # Payment Current Season Notes Needs New
Uniform
Shreya Dhillon No
Seriah George No
Anton Labas No
Anya Mohan No
Elliot Rudik No
Pranay Varanasi No
Match Makers 6 players
Name Grade Uniform # Payment Current Season Notes Needs New
Uniform
Pihu Batra No
Suhani Faldu No
Vibhav Gaka No
Alexandra Simms No
Jacob Sokol No
Joshua Sokol No

 

Schedule

Lucky Strings vs Breakpoint: 9:15-10:45am

Day Date Time Location
Sat Aug 5 9:15 AM Lada Labas & Lukas Selassie (8) vs Pranay Varanasi & Anya Mohan MSC
Doubles A
Sat Aug 5 9:15 AM Khushi Faldu (5) vs Shreya Dhillon (4) MSC
Singles A
Sat Aug 5 10:00 AM Shannon Lam (1) vs Anton Labas (7) MSC
Singles B
Sat Aug 5 10:00 AM Erik Pilisek & David Laverde (5) vs Shreya Dhillon & Seriah George (4) MSC
Doubles C
Sat Aug 5 10:00 AM Khushi Faldu & Agastya Kapoor vs Anya Mohan & Elliot Rudik (8) MSC
Doubles B

 

Game Set Match vs Match Makers: 10:45am-12:15pm

Day Date Time Location
Sat Aug 5 10:45 AM Jesse Yang & Bassil Touban (8) vs Alexandra Simms & Pihu Batra MSC
Doubles B
Sat Aug 5 10:45 AM Leif Emery & Jeffrey Yang (8) vs Vibhav Gaka & Suhani Faldu MSC
Doubles A
Sat Aug 5 10:45 AM Chantajah Mills (8) vs Joshua Sokol MSC
Singles A
Sat Aug 5 11:30 AM Ava Li & Sophia Holod (8) vs Joshua Sokol & Pihu Batra MSC
Doubles C
Sat Aug 5 11:30 AM Jesse Yang (8) vs Suhani Faldu MSC
Singles B

 

Lucky Strings vs Game Set Match: 12:15-1:45pm

Day Date Time Location
Sat Aug 5 12:15 PM Anton Labas & Anya Mohan (4) vs Jesse Yang & Leif Emery (5) MSC
Doubles B
Sat Aug 5 12:15 PM Pranay Varanasi & Shreya Dhillon vs Ava Li & Chantajah Mills (8) MSC
Doubles A
Sat Aug 5 12:15 PM Elliot Rudik vs Sophia Holod (8) MSC
Singles A
Sat Aug 5 1:00 PM Pranay Varanasi vs Bassil Touban (8) MSC
Singles B
Sat Aug 5 1:00 PM Elliot Rudik & Seriah George vs Ava Li & Jeffrey Yang (8) MSC
Doubles C

 

Breakpoint vs Match Makers: 12:15-1:45pm

Day Date Time Location
Sat Aug 5 12:15 PM Khushi Faldu & Agastya Kapoor (4) vs Pihu Batra & Jacob Sokol (5) MSC
Doubles A
Sat Aug 5 12:15 PM Lada Labas (4) vs Vibhav Gaka (5) MSC
Singles A
Sat Aug 5 1:00 PM Shannon Lam & Lada Labas (8) vs Suhani Faldu & Pihu Batra MSC
Doubles C
Sat Aug 5 1:00 PM Erik Pilisek & Agastya Kapoor (5) vs Alexandra Simms & Joshua Sokol (3) MSC
Doubles B
Sat Aug 5 1:00 PM David Laverde (4) vs Jacob Sokol (5) MSC
Singles B

 

Lucky Strings vs Match Makers: 1:45-3:15pm

Day Date Time Location
Sat Aug 5 1:45 PM Seriah George (2) vs Pihu Batra (6) MSC
Singles A
Sat Aug 5 1:45 PM Pranay Varanasi & Elliot Rudik (3) vs Vibhav Gaka & Alexandra Simms (5) MSC
Doubles A
Sat Aug 5 1:45 PM Anton Labas & Shreya Dhillon (7) vs Suhani Faldu & Jacob Sokol (1) MSC
Doubles B
Sat Aug 5 2:30 PM Anya Mohan (8) vs Alexandra Simms MSC
Singles B
Sat Aug 5 2:30 PM Anton Labas & Seriah George (5) vs Vibhav Gaka & Joshua Sokol (3) MSC
Doubles C

 

Breakpoint vs Game Set Match: 1:45-3:15pm

Day Date Time Location
Sat Aug 5 1:45 PM Shannon Lam & Erik Pilisek (1) vs Leif Emery & Chantajah Mills (7) MSC
Doubles A
Sat Aug 5 1:45 PM David Laverde vs Bassil Touban (8) MSC
Singles A
Sat Aug 5 2:30 PM Agastya Kapoor vs Jeffrey Yang (8) MSC
Singles B
Sat Aug 5 2:30 PM Lada Labas & Erik Pilisek (2) vs Chantajah Mills & Sophia Holod (6) MSC
Doubles B
Sat Aug 5 2:30 PM Khushi Faldu & David Laverde vs Jesse Yang & Bassil Touban (8) MSC
Doubles C

 

Championship: (#1) Game Set Match vs (#2) Lucky Strings: 3:30-4:30pm

Day Date Time Location
Sat Aug 5 3:30 PM Anton Labas (5) vs Leif Emery (3) MSC
Singles A
Sat Aug 5 3:30 PM Anya Mohan (2) vs Jeffrey Yang (6) MSC
Singles B
Sat Aug 5 3:30 PM Lada Labas (2) vs Sophia Holod (6) MSC
Singles C
Sat Aug 5 3:30 PM Shreya Dhillon & Pranay Varanasi vs Bassil Touban & Chantajah Mills (8) MSC
Doubles B
Sat Aug 5 3:30 PM Elliot Rudik & Seriah George (1) vs Jesse Yang & Ava Li (7) MSC
Doubles C