18u Tournament Schedule Page


All Matches Played Indoors on the AIR-CONDITIONED courts at

Monroe Sports Center

4 Farrington Blvd, Monroe, NJ 08831


 

18 & Under Division

Rosters

18u

2 teams, 10 players
Acers 5 players
Name Grade Uniform # Payment Current Season Notes Needs New
Uniform
Nathan Ackerman No
Mahika Chadha No
Adharv Subramanya No
Katherine Sudol No
Jake Tavel No
Hall Of Framers 5 players
Name Grade Uniform # Payment Current Season Notes Needs New
Uniform
Pranav Gaka No
Alexandra Greenberg No
Mark Hines No
William Hines No
Cassidy Smith No

 

Schedule

Acers vs Hall of Framers: 5-9:30pm

Day Date Time Location
Sat Aug 5 5:00 PM Nathan Ackerman (6) vs William Hines (2) MSC
Singles
Sat Aug 5 5:00 PM Jake Tavel (5) vs Pranav Gaka (3) MSC
Singles
Sat Aug 5 5:00 PM Mahika Chadha (4) vs Alexandra Greenberg (5) MSC
Singles
Sat Aug 5 5:00 PM Adhary Subramanya & Katherine Sudol vs Mark Hines & Cassidy Smith (8) MSC
Doubles
Sat Aug 5 5:45 PM Nathan Ackerman & Mahika Chadha (3) vs Pranav Gaka & William Hines (5) MSC
Doubles
Sat Aug 5 5:45 PM Adhary Subramanya (5) vs Alexandra Greenberg (3) MSC
Singles
Sat Aug 5 5:45 PM Jake Tavel (5) vs Mark Hines (4) MSC
Singles
Sat Aug 5 5:45 PM Katherine Sudol (4) vs Cassidy Smith (5) MSC
Singles
Sat Aug 5 6:30 PM Nathan Ackerman (1) vs Mark Hines (7) MSC
Singles
Sat Aug 5 6:30 PM Jake Tavel (5) vs William Hines (3) MSC
Singles
Sat Aug 5 6:30 PM Adhary Subramanya (7) vs Cassidy Smith (1) MSC
Singles
Sat Aug 5 6:30 PM Mahika Chadha & Katherine Sudol (4) vs Pranav Gaka & Alexandra Greenberg (5) MSC
Doubles
Sat Aug 5 7:15 PM Katherine Sudol (3) vs Mark Hines (5) MSC
Singles
Sat Aug 5 7:15 PM Adhary Subramanya (3) vs William Hines (5) MSC
Singles
Sat Aug 5 7:15 PM Mahika Chadha (3) vs Pranav Gaka (5) MSC
Singles
Sat Aug 5 7:15 PM Nathan Ackerman & Jake Tavel (3) vs Alexandra Greenberg & Cassidy Smith (5) MSC
Doubles
Sat Aug 5 8:00 PM Adhary Subramanya (4) vs Mark Hines (5) MSC
Singles
Sat Aug 5 8:00 PM Mahika Chadha & Jake Tavel (6) vs Alexandra Greenberg & William Hines (2) MSC
Doubles
Sat Aug 5 8:00 PM Nathan Ackerman (6) vs Cassidy Smith (2) MSC
Singles
Sat Aug 5 8:00 PM Katherine Sudol (2) vs Pranav Gaka (6) MSC
Singles
Sat Aug 5 8:45 PM Katherine Sudol (2) vs Alexandra Greenberg (6) MSC
Singles
Sat Aug 5 8:45 PM Nathan Ackerman & Adhary Subramanya (5) vs Pranav Gaka & Mark Hines (4) MSC
Doubles
Sat Aug 5 8:45 PM Jake Tavel (5) vs Cassidy Smith (4) MSC
Singles
Sat Aug 5 8:45 PM Mahika Chadha (2) vs William Hines (6) MSC
Singles